• Korzystanie z serwisu internetowego oznacza zgodę na wykorzystanie plików Cookies, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze Państwa przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
 • REPLAS RECYCLING PLASTICS

  Producent modyfikowanych re-granulatów HDPE i PP

    Certified Recycling

  Patronat nad klasą kształcącą w zawodzie Technik ochrony środowiska z innowacją recykling

  Niezmiernie miło nam poinformować, że w dniu 20.01.2022 r. pomiędzy Zespołem Szkół im. Wincentego Witosa w Zarzeczu, Wójtem Gminy Zarzecze, GPR Guma i Plastik Recycling oraz REPLAS Recycling Plastics zostało podpisane porozumienie o współpracy, na mocy którego Spółki GPR Guma i Plastik Recycling oraz REPLAS Recycling Plastics objęły patronat nad klasą kształcącą w zawodzie „Technik ochrony środowiska z innowacją recykling”.

  Ósmoklasiści, którzy wybiorą nowy kierunek będą mogli skorzystać z płatnych staży i praktyk, nowoczesnej bazy dydaktycznej, dofinansowania do warsztatów, konferencji oraz wyjazdów studyjnych. Na najlepszych uczniów czekają również stypendia.

  Celem patronatu jest podniesienie jakości praktycznego kształcenia zawodowego, nabycie umiejętności przydatnych na rynku pracy oraz przygotowanie absolwentów do podjęcia zatrudnienia poprzez wspólne inicjatywy. Obie Spółki zadeklarowały m.in. wspólne promowanie kształcenia w zawodzie „Technik ochrony środowiska z innowacją recykling” oraz współuczestnictwo w realizacji praktycznej nauki zawodu.

  Osobami koordynującymi realizację wspomnianego porozumienia zostali: ze strony GPR Guma i Plastik Recycling Sp. z o.o.- Pan Prezes Andrzej Kubik, ze strony REPLAS Recycling Plastics Sp. z o.o.- Dyrektor Zakładu Pan Daniel Żak, ze strony ZS im. Wincentego Witosa w Zarzeczu – Dyrektor Szkoły Pani Beata Klisz oraz Wójt Gminy Zarzecze- Pan Tomasz Bury.
  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

  previous arrow
  next arrow
  Slider

  MISJA

  Tworzywa sztuczne, zwane popularnie „plastikami” to materiały idealnie wprost nadające się do wielokrotnego przetwórstwa a ich skuteczna „reinkarnacja” nazywana recyklingiem jest wyzwaniem dla współczesnego człowieka. Nie tylko Unijna Dyrektywa z 2015 roku i przyjęta w niej „Strategia gospodarki o obiegu zamkniętym” (Circular Economy Strategy) ale przede wszystkim moralne zobowiązanie wobec przyszłych pokoleń obliguje producentów wyrobów z tworzyw sztucznych do stosowania nawrotu surowcowego (tzw. „recyklatów”) i to w coraz większym stopniu. Naszym zadaniem jest przejmować z rynku poużytkowe i poprodukcyjne odpady polietylenu oraz polipropylenu a następnie modyfikując ich właściwości fizyko-chemiczne doprowadzać je do postaci w niczym nie ustępującej surowcom oryginalnym.

  W wyniku wnikliwej analizy parametrów reologicznych i wytrzymałościowych oraz zastosowania sprawdzonych receptur modyfikacji („uszlachetniania”) nasi klienci otrzymują materiał dokładnie dopasowany do ich potrzeb, materiał spełniający ich oczekiwania przetwórcze (współczynnik płynięcia, czystość) oraz użytkowe (udarność, stabilność kształtu, barwa) a co najważniejsze - materiał znacznie tańszy od oryginalnego granulatu.
  Tym sposobem odbiorcy naszych re-granulatów nie tylko wykazują się świadomą odpowiedzialnością za środowisko naturalne ale również osiągają wyraźne korzyści ekonomiczne poprawiając tym samym swą konkurencyjność i pozycję na rynku.

  Zakład Produkcyjny

  ROŻNIATÓW
  PL 37-205 Zarzecze
  Rożniatów 4
  tel./fax: +48 16 640 15 27

  Siedziba Spółki

  ROŻNIATÓW
  PL 37-205 Zarzecze
  Rożniatów 4
  tel./fax: +48 16 640 15 27

  Biuro Handlowe

  ESSEN
  D-45356 Essen
  An der Walkmühle 2
  tel.: +49 201 36 40 315

  +Współpracownicy

  • Daniel Żak – Dyrektor Zakładu
  mobil : +48 601 649 631
  mail: dz@replas.eu

  • Katarzyna Pawlak – Zaopatrzenie
  mobil : +48 725 077 277
  mail : kp@replas.eu

  • Karolina Kołodziej – Transport
  mobil : +48 725 399 299
  mail : kko@replas.eu

  • Aneta Hejnosz – Kadry
  mobil : +48 724 993 996
  mail : ah@replas.eu

  +Współpracownicy

  • Andrzej Kubik – Prokurent
  mobil : +48 722 202 208
  mail : ak@replas.eu

  • Sławomir Woźniak – Marketing
  mobil : +48 609 515 700
  mail : sw@replas.eu

  • Damian Kuras – Marketing
  mobil : +48 661 305 955
  mail : handel@replas.eu

  +Współpracownicy

  • Georg Bröker – Prezes Zarządu
  mobil : +49 1511 1444477
  mail : gb@replas.eu

  • Wiesława Baron – Prokurent
  mobil : +49 173 7416370
  mail : wb@replas.eu

  © REPLAS RECYCLING PLASTICS SP. Z.O.O